Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Z Sözlüğü


rüyada zeytin görmek
bundan sonra rahat ve huzur içinde yaşamak demektir. Yesil zeytin zengin olmak ve gayri menkul almak demektir. zeytin agacı kısmet demektir. Yüce Allah Kuranı Kerimde zeytine yemin etmektedir. All ..

rüyada zeytin ağacı görmek
İyi birinin rüyasında zeytin ağacı görmesi o kişinin elinde bulunan nimetlerin çoğalacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında zeytin ağacı satın aldığını görmes; o kimsenin hayır ve menfaat görece ..

rüyada zeytinyağı görmek
çok güzel bir rüya olduğunu peşinen söylemek gerekir. Zeytin yağı ile rüyada kendisini yağlayan kişi şifa bulur. Berrak temiz kapta bardakta veya şişede zeytinyağı bolluk ve berekete işaret eder. Z ..

rüyada zımba görmek
inatçı mizacınız sebebiyle etrafınızdaki kişileri kıracağınıza delalet eder. Rüyada zimba görmek veya bir nesneyi zımbalamak bir konuda ısrarla iddia edeceğinize söylediklerinizin harfiyen yapilma ..

rüyada zımpara görmek
Rüyada zımpara görmek ne demektir? Zımpara Kişinin inatçı olması ve ısrarı yüzünden sıkılacağına işaretle delalet eder. ..

rüyada zıplamak görmek
Zıplamak veya bir şeyin üstünden atlamak karşınıza çıkacak engelleri aşacağınız anlamına gelir. Zıplarken düşerseniz sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kişinin çok uğraşmadan çok iyi bir duruma gelece ..

rüyada zırh görmek
Rüyada zırh giymek veya rüyada zırh görmek neye yorumlanır? Rüyasında bir zırh görülmesi düşmanlardan korunmaya işaret eder. Bir kimsenin rüyasında zırh yaptığını görmesi o kimsenin kadın için emniye ..

rüyada zırh görmek
Zırh Düşmandan korunmaya Zırh örmek sağlam bir yapı yapmaya Zırh giymek kaleye bir yere amir olmaya; Zırh ticaret ve sanatta başarılı olmaya; Zırh yapan kimseyi görmek güç ve çetin işleri kolayla ..

rüyada zırhçı görmek
çetin ve müskil isleri kolaslastirmaya ve niye ettigi sey hakkinda meydana gelecek yumusakliga bekar için evlenmeye isarettir. Zirh yapan halka edeb ve ilim ögreten ve onlara iyi ahlaki gösteren ve ..

rüyada zırhlı görmek
Rüyada zırhlı bir savaş gemisi güven ve huzurdur. Zırhlı giymek kaleye bir yere amir olmaya delalet eder. ..

rüyada zırhlı savaş gemisi görmek
büyüklük ve küçüklüklerine göre; Hücümbot devlet baskanina; kruvazör amiral ve subaylara; muhripler albaylara; torpidolar askerlere; denizaltilar fen kitalarina; çikarma gemileri tank ve benzerlerin ..

rüyada zırnık görmek
Rüyada zırnık görmek mal ve para ile yorumlanır. Bir rivayete göre de zırnık görmek meşakkat ve hastalıktır. Zırnık yediğini gören her kimse hastalanarak ölür diye tabir edilir. ..
rüyada zıt şeyler görmek
varlığın devamı için zorunlu olan durumlara delalet eder: Artı (+) kutup eksi (-) kutbu tamamlar; soğuğun karşısında sıcak iyinin karşısında kötü imanın karşısında küfür vardır. İnsan olumlu oland ..

rüyada zift görmek
helal olan mala kazanılan paraya tövbe istigfar etmeye herhangi bir şeyde sebat etmeye gemi ve nakışlı şeylere bol bol ziyarette bulunmaya işaret eder. Rüyada zift görmek kötü seylerden kaçinma ..

rüyada zihar görmek
Zihar Eşine zihar yaptığını görmek üzüntü ve kederi gerektirecek gizli şeylerin açığa çıkmasına delalet eder. (Kişinin kendi hanımına Sen bana annemin sırtı karnı uyluğu vs. gibisin şeklinde k ..

rüyada zikir görmek
bir topluluğun veya kendisinin bizzat zikrettiğini görmesi senin işlerinde her zaman ve her konuda başarı göstereceğine dualarının kabul olunacağına ve herkesin yanında saygınlı olacağına yorumlanır. ..

rüyada zikir görmek
içlerinde her zaman ve her hususta basari kazanacagina dualarinin kabul edilecegine ve herkes tarafindan itibar görecegine delalet eder. ..

rüyada zikretmek görmek
İyi ve güzel şeyleri ve salih kulları anmak rahmetin devamlılığına ve ilahi lutuf ve ihsana Önemli bir olayı yahut durumu hatırlamak hadiselerden gerekli dersi çıkarmayya ve yapıbilecek bir yanlışta ..

rüyada zil görmek
batıl ve yalan söze işaret eder. Bir kişinin rüyasında zil çaldığını görmesi; o kimsenin fena bir söz söyleyeceğine ve hoşlanılmayan kötü bir iş yapacağına yorumlanır. Rüyada bir çalgı ile birlik ..

rüyada zil görmek
Okul yahut herhangi bir işletmede kullanılan zil gaflette olan kimseyi din ve dünya işlerinde uyarmaya Oyun vs. için kullanılan zil çirkin şöhrete düşmanlık ve münakaşaya Oyun zili yahut bunu çala ..

rüyada zilhicce görmek
borçlardan kurtulmaya tövbe ve hidayete; Devlet adamlarının azledilmesine yönetimin el değiştirmesine delalet eder. ..

rüyada zilhicce ayı görmek
Zilhicce ayinda görülen rüya yolculukla yorumlanirsa yolculuk hayirlidir. Bütün islerini yoluna koyup sefere çikabilir. Çünkü bu ay çok mübarek bir aydir. Bu ayin içinde kurban bayrami vardir. Rüyad ..

rüyada Zilkade görmek
Zilkade Geçici gam ve kedere Bu ayda görülen rüya yolculukla yorumlanirsa rüya sahibi sakin yolculuga niyet etmesin. Sonu hayirli ol-maz. Bir baska rivayete görede: Bu ayda görülen rüyalarda pek h ..

rüyada zilkade ayı görmek
bir yolculuğa çıkacağına rüya sahibi ise sakın bir yolculuğa çıkmasın derler. Çünkü bu yolculuğun sonu pekde hayırlı olmaz. Bir başka delalete göre ise: Bu zilkade ayında görülen rüyalarda pek hayır ..

rüyada zillet görmek
o kimsenin aziz ve muzaffer olmasina isarettir. Zillet; fakirlik yoksulluk ve dinde noksanliga da isarettir. ..

rüyada zilzal süresi görmek
tam bir sarsıntı ile sarıldığı zaman. Yer ağırlıklarını çıkardığı zaman.. İnsan: Buna ne oluyor? dediğinde.. O gün haberlerini anlatır. Çünkü Rabbi'n ona vahyetmiştir. O gün insanlar yaptıklarını g ..

rüyada zilzurna olmak görmek
ticari islerinizde ise iflas derecesinde zarara ugrayacaginiza yahut sizi uzun zaman yataklara serecek agir bir hastalik geçireceginize yorumlanir. ..

rüyada zimmet görmek
rüyasında zimmetine para geçiren insan bir başkası yüzünden suçlanır. Rüyasinda zimmetine para geçirdigini görmüş olan kimse bir ortakliktan dolayi yapilan bir ticaretten zarar edecegine fakat baska ..

rüyada zina görmek
hainlik ve hırsızlık yapmaya; Güzel bir kadınla zina etmek malını muhafazaya almaya Tanıdığı birinin hanımıyla zina yaaptığını görmek o kimsenin malından bir şey almaya Salih dindar ve alim olara ..

rüyada zincir görmek
rüyada tutulup bir prangaya vurulduğunuzu görmeniz; sizin büyük bir sıkıntıya maruz kalacağınıza bir kimsenin rüyasında boğazında zincir olduğunu görmesi; o kimsenin kötü huylu bir kadınla evleneceğ ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik