Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Z Sözlüğü


rüyada zincir görmek
helal mala korkutulmaya işlerin durgunlaşmasına ve çetinleşmesine Elinde yahut yanında zincir görmek işlenen günahlara Boynunda zincir görmek huysuz bir kadınla evlenmeye Zincirle bağlanmak üzün ..

rüyada zindan görmek
anlamı yorumu.. Bir kişinin rüyasında bir zindan görmesi o kişinin yalnızlık ve yoksulluk içinde geçmekte olan yaşantısının bir süre daha devam edeceğine işaret eder. Yine bir kişinin rüyasında zin ..

rüyada zindan görmek
ömür kisaligina salgin hastaliga büyük bir felakete delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada zindana girmek veya görmek üzüntü keder zarar ve ziyana isarettir. Zindan rüyaları genellikle ..

rüyada zindancı görmek
kabirleri kazan kimseye delalet eder. Zindan rüyalari genellikle hapishane rüyalari gibi yorumlanir. Zindana atildigini gören durup dururken büyük sikinti alir. Karanlik bir zindan. ..

rüyada ziraat görmek
Bir kişinin rüyasında tarla veya çiftlikte ziraat işleriyle uğraştığını görmesi o kişinin yapmış olduğu yatırımlarının çok kısa süre sonra meyvesini toplayacağına kazancının bereketli ve bol olaca ..

rüyada ziraat görmek
yatirimlarinizin çok kisa zamanda verimini göreceginize kazançli bir iste çalisacaginiza kazancinizin bereketli ve bol olacagina hayatinizin en renkli bir dönemini yasayacaginiza delalet eder. Bir ..

rüyada zirve görmek
Tepe. Mücadeleci yapınız nedeniyle daima sorunların üstesinden gelecek başarılı olacaksınız demektir. Bir kimse bir dagin zirvesinde oldugunu görerek uçurumdan bakarken bir ürperti duysa agir bi ..

rüyada ziyafet görmek
ne var ki biriktirmiş olduğu servetinin hiç kimseye faydasının dokunmayacağına yorumlanır. ..

rüyada ziyan görmek
ziyan etmek.. Rüyasında bir şekilde herhangi birşeyi ziyan ettiğinizi gören kısa bir süre sonra sevineceğiniz bir haber alacağına ve mali işlerde de oldukça tecrübe sahibi olacağına yorumlanır. ..

rüyada ziyan görmek
emeğinin karşılığını mutlaka alacak demektir. Bir olay nedeniyle ziyana uğrayan insan emeğinin karşılığını mutlaka alacak demektir. Rüyada herhangi bir sekilde ziyan ettigini gören sevinecegi bir h ..

rüyada ziyaret görmek
o kişinin üzücü bir haber alacağına yorumlanır.. Yine aynı kişinin rüyasında sevdiklerinden veya dostlarından birini ziyaret etmesi bu kişinin şanslı ve mutlu bir kimse olduğuna işaretdir. Bakını ..

rüyada ziyaret görmek
salih amellerle kendisini Allah'a sevdirmeye korkudan emin olmaya ve halkın büyüklerine yaklaşmaya şanın yücelmesine alim ve büyükleri sevmeye yorumlanır. Peygamberimizi görmek bazan da hidayet i ..
rüyada ziynet eşyası görmek
bilezik gerdanlık küpe gibi takılardır.. Rüyasında hangi cinsten(altın gümüş farketmez) olursa olsun ve nereye takılırsa takılsın ziynet eşyası yani takı görmesi o kişinin ev halkının bütün ihtiy ..

rüyada ziynet eşyası görmek
yada bileğe gerdana veya gögse takılan herhangi bir ziynet eşyası görmek ev halkının bu tür ihtiyaçlarını fazlası ile temin ederek her isteklerini yerine getirdiginize onların mutlu olması için el ..

rüyada zoka görmek
teşebbüs ettiğiniz bir işin sonunda çok kazançlı çıkacağınıza işaret eder. Fakat sabırla beklemenizi gerektiğine delalet eder. ..

rüyada zorba görmek
bir işi yaptırırken yada gördürürken kendi fikrinizi ileri sürerek iddaa etmenizin sizin cikarınıza menfaatinize uygun olmadığına delalet eder. ..

rüyada zorla almak görmek
parasını zorla almak zulmetmeye haram helal tanımamaya Malının zorla alındığını görmek onun şükrünü eda etmemekten dolayı bereketinin gitmesine zekat ve sadakasının verilmiyor olmasına yahut faiz ..

rüyada zorluk görmek
Rüyada zorluk aksi olan bir durum varsa kolaylıkla tabir edilir. Rüyanızda zor bir işi yapmayı başardığınızı görürseniz yapacağınız işlerinizde çok kolaylığa kavuşacağınıza ve her işin içinden umdu ..

rüyada zuhal yıldızı görmek
rüyada zuhal yıldızı gören kişi bekar ise evliliğe eğerki bu rüyayı gören kişi evli ise sıkıntıya delalet eder. ..

rüyada zuhruf suresi görmek
doğru söz söylediği zaman çok yararlı işer yaptığına halka-çevresine fenalık yapmaktan sakındığına Allahtan korktuğuna ömrünün sonuna kadar ibâdet etmekten ve doğruluktan ayrılmayacağına işaret e ..

rüyada zuhruf suresi görmek
ahiret hayatının selamette olmasına işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Zuhruf suresini oku­duğunu gören kimse doğru sözlü olur. Nablusi (rahmetullahi aleyh)”in tabiri: Rüy ..

rüyada zulmet görmek
insanın arzu ve isteklerine boyun eğmesidir. Nefsinin kölesi olması körelmesi kulluk bilincini yitirmesi ile de tabir edilebilir. Bunlardan dolayı zulmette olduğunu gören kimsenin tövbe ederek güna ..

rüyada zulüm görmek
o ülkede meydana gelecek kıtlığa pahalılı­ğa fitne kargaşa ve tahribata işaret eder. Rüyada yaptığı zulmü itiraf ettiği­ni gören bir kimse tövbe eder. İnsanlara zorbalık yaptığını gören kimsenin ..

rüyada zurınar görmek
çocuğa delalet eder. Zürinar ibadet etmeye ve onu giyen her kimse için ibadet ve itaate işaret eder. Müslüman için zürinar şöhrete hayreden kimse için ihtiyatli olmaya işini kuvvetli tutmaya din ..

rüyada zurna görmek
hesap yapan kimseye yahut ağlayıp sızlamaya delalet eder. (Zurnanan yorumu için Bakınız: Kaval.) Uzun zamandır görüşmediğiniz bir arkadaşınızla tekrar bir araya geleceksiniz demektir. Uzun zamandır g ..

rüyada zurnacı görmek
sahtekar bir adam olarak tabir edilir. Bir başka rivayete görede: Rüyada zurnacıyı görmek ferahlığa üzüntü keder ve sıkıntıların gitmesine delalet eder. Bazen de zurnacıyı görmek oyuna can sikin ..

rüyada zücaciyeci görmek
ev halkından bi­rinin kalbini kırmaya işarettir. Zücaciyeci Cam sırça porselen vs.den mamül eşya satan kimseyi görmek hayırlı nesle çocuklara aşırı düşkün olmaya ilim öğrenmeye delalet eder. Zücc ..

rüyada zühal yıldızı görmek
Rüyada zühal yıldızı görmek: bekâr bir kişinin nişanlanmasına yada evleneceğine yorumlanır. Bir başka rüya tabirine göre de bir kimsenin rüyasında zühal yıldızını görmesi o kimsenin sıkıntılı ve buhra ..

rüyada zühre yıldızı görmek
zira rüyada yıldız görmek farklı anlamlarda içerebilir.. Gelelim rüyada zühre yıldızı görmenin anlamına: rüyanızda açık havada zühre yıldızını görmeniz çok hoş ve cazip bir kimse tarafından sevil ..

rüyada zührüf suresi görmek
Halka kötülük yapmaktan çekinir. Allahtan (C.C) çok korkar ömrünün sonuna kadar ibadet etmekten ve doğru yoldan ayrılmaz. Bir başka rivayete görede: Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayı okudugunu ..

rüyada züht görmek
Bu özellikte birini görmek ise sevilip sayılan bir kimseye işaret eder. Rüyada zühd halinde bulunmak ise kendisini halka sevdirmeye delalet eder. ..

rüyada Zülfikar görmek
devlet dairelerinden birisinde bir işi varsa ise o işininde görüleceğine ve düşmanlarınıda yeneceğine delalet eder. ..

rüyada zülkarneyn görmek
yoksa veli mi olduğu ihtilâf konusu olmuştur. Zülkarneyn kelimesi Arapçadır. Zü ve karneyn kelimelerinin birleşmesinden meydana gelmiştir. Zü sahip ve malik demektir. Karn ise boynuz perçem te ..

rüyada zülkifl görmek
Zülkifl peygamberi görmenin anlamı; gören kişinin bir emanet alacağına ve birisine kefil olacağına yorumlanır. Rüyada peygamber görmenin anlamınıda kontrol etmenizi öneririz. ..

rüyada zülküf (a.s.) görmek
kefil olmaya ve rüya sahibinin üzerine alacagi emanete isarettir. ..

rüyada zülüf görmek
hayırli ve temiz kalpli iki çocuga işaret eder. Rüyasında zülüf gören hasta ise iyilesir derler. Bir başka rivayete görede: Rüyada iki taraftan görülen zülüfler hayirli ve temiz iki erkek çocuga is ..

rüyada zümer suresi görmek
o kitaplarda yazılı olan ilimleri okuyarak topluma faydalı olacağına ve kıyamet gününde iman edenlerin önünde bulunacağına yorumlanır. ..

rüyada zümer suresi görmek
güzel akıbete ve kitaplara işaretle delalet eder. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada zümer suresini oku­duğunu gören kimse dininde ihlâslı olur ve akıbeti güzel olur. Nablusi (rahmet ..

rüyada zümrüt görmek
arkadaşa ve zenginliğe işarettir. Rüya yorumcusu olan Kirmânînin tabirine göre rüyada zümrüt görmek mezhep ve güzellik ile yorumlanır. Rüya görenin rüyasında büyük taneli ve sağlam zümrüt taşların ..

rüyada Zünnar görmek
çocuga işaret eder. Bundan dolayı zünnarının kırıldığını gören her kimsenin çocuğu vefat eder denilir. Zünnar ibadete ve onu giyen kimse için ibadet ve ticarete delalet eder. Müslüman için zünnar s ..

rüyada zürafa görmek
gebe kadına garip haberler almaya kocasına itaat etmeyen kadına delalet eder. Sonu çok güzel ve karlı bir yolculuğa çıkacağınıza işaret eder. Saf iyi niyetli içten davranan uzun boylu bir ark ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik